Nová Adiktologická ambulance v Havlíčkově Brodě

Počátkem ledna otevřelo Kolpingovo dílo České republiky z.s. novou Adiktologickou ambulanci v Havlíčkově Brodě.

 Potýkáte se s alkoholem, sázením či závislostí na lécích? Kolpingovo dílo otevírá v Havlíčkově Brodě nové centrum pro léčbu závislostí.

 

Závislost je past, ve které může uvíznout každý.  Když z ní chce ven, samotnému se mu to často nedaří. Látky, které zprvu ulevovaly a pomáhaly, najednou vše ztěžují. Nelze bez nich ani vstát z postele. Přidává se nelibost okolí a konflikty. Uspokojení závislosti se stává tím nejpodstatnějším bez ohledu na další okolnosti. Někdy tu válku člověk zkouší vyhrát sám, když neuspěje, hledá odbornou pomoc. Proto existují adiktologické ambulance. Právě takovou otevřelo v lednu Kolpingovo dílo v Havlíčkově Brodě.

 

Služby nové Aditologické ambulance Kolping jsou bezplatné a diskrétní. Pracovníci jsou vázáni mlčenlivostí a pracují v souladu s etickým kodexem své profese. Speciálně vyškoleni pracovníci na léčbu závislostí jsou zkušení terapeuti, kteří klientům pomohou nalézt příčiny jejich obtíží. Terapie obvykle trvá několik týdnů až měsíců a klienti dochází na pravidelné schůzky. Společně s terapeuty sestavují strategii léčby, která je postupně osvobodí od závislosti.

 

„Tuto novou službu může využít každý, kdo si uvědomuje, že mu závislost na alkoholu, lécích, jídle, počítačových hrách či dalších látkách komplikuje život a rád by svoji situaci změnil.“, uvádí Martina Krištofová, vedoucí služby a dodává: „Služba je také vhodná pro příbuzné a blízké závislých, kteří se mohou přijít pro informace nebo se poradit.“

 

Prostory ambulance se nacházejí v Rolnickém domě v ulici Nádražní č. 397, a to ve 4. patře, přímo naproti vlakovému nádraží.

 

Objednat se lze u adiktoložky Martiny Krištofové (tel.774 991 624), případně emailem na adresu martina.kristofova@kolping.cz. Další informace o adiktologické ambulanci můžete najít na tomto odkazu: www.ambulance.kolping.cz

 

Adiktologickou ambulanci Kolping provozuje Kolpingovo dílo České republiky a je financována z Evropského sociálního fondu a Ministerstva práce a sociálních věcí.

 

 

 

·         

·