Chystají se "Rodičovská fóra"

[13. 5. 2019] Již se blíží dvě setkání zaměřená na propojování rodičů dětí se specifickými vzdělávacícmi potřebami. Všichni rodiče jsou srdečně zváni!

Projekt Inspirace v odlišnosti, jejímž řešitelem je CMTF Univerzity Palackého v Olomouci, je zaměřený na podporu společného vzdělávání dětí se specifickými vzdělávacími potřebami (SVP). Jednou z aktivit jsou rodičovská fóra (RF), které nově vznikají také na Vysočině, konkrétně ve Žďáře nad Sázavou. Rodičovská fóra slouží ke vzájemnému propojování rodičů dětí se SVP, cílem je jejich podpora a posílení při sdílení společných témat. Členem RF se mohou stát všichni rodiče, kteří řeší téma dítěte se SVP (2. a vyššího stupně podpory) a mají zájem se pravidelně setkávat, aktivně se podílet na mapování problémů a jejich příčin, ti kteří jsou ochotni se dále vzdělávat a hledat řešení. RF provází facilitátorka, která zajistí prostor i zpracování výstupů. Dle zájmu rodičů je možné přizvat další oborníky. Po dohodě je možné zařídit také společné hlídání dětí v době konání RF.

Bližší informace o samotných setkáních jsou v letáku.