Nová služba pro rodiny: Rodinná terapie psychosomatických poruch

[29.07.2016] Řada tělesných i jiných obtíží se někdy nedaří vyřešit. Pomoci může právě rodinná terapie, která bude poskytována od září 2016.

Objevují se u Vás nebo u člena rodiny tělesné, psychické či sociální obtíže, které se opakují, nedaří se odstranit a zasahují do fungování Vaší rodiny?

Rodinná terapie psychosomatických poruch

Rodinná terapie se zaměřením na psychosomatiku je určena pro ty rodiny, kde se u některého člena objevuje tělesná nemoc či psychická potíž, která dlouhodobě zatěžuje daného člověka a často i celou rodinu.

Může jít o

- zdánlivé drobnosti (opakující se rýma, bolesti břicha, bolesti hlavy,…)
- závažné situace (alergie, bolesti, poruchy přijmu potravy,..)
- psychické obtíže (smutky, úzkosti, strachy,…)
- sociální problémy (poruchy chování u dětí, vztahové, komunikační problémy,…)

Řada obtíží, které nás trápí, se totiž netýká jen těla, ale i psychiky. V takových případech nestačí léčit jen příznaky somatické (tělesné), ale je potřeba zaměřit pozornost na celého člověka, a to na jeho psychiku a na sociální vlivy okolí. Některé potíže přitom mají výrazně psychosomatický charakter (vzájemné ovlivňování bio-psycho-sociální složek člověka), zvláště, trvají-li příznaky dlouhou dobu.

Při rodinné terapii se scházejí členové rodiny (alespoň někteří) s terapeuty v délce cca 80 minut po přibližně 3 týdnech. Počet setkání se odvíjí od potřeby rodiny. Termín setkání se domlouvá individuálně.

Služba je poskytována bezplatně a se zárukou mlčenlivosti.

Před zahájením rodinné terapie je vhodné důkladné vyšetření vhodnými metodami klasické medicíny.

Terapeuti: Mgr. Josef Soukal, MUDr. Jana Dvořáčková
Terapeuti jsou v závěrečném ročníku výcviku v rodinné terapii psychosomatických poruch (www.lirtaps.cz) a s šestiletou praxí v práci s rodinami.

Objednání:    Mgr. Josef Soukal, 608 816 721, josef.soukal@kolping.cz
Místo setkání:budova Spektra, Žižkova 16, Žďár nad Sázavou

Službu provozuje Rodinné centrum Srdíčko (www.rcsrdicko.cz/vzdelavani-a-konzultace)